// Shoptak styles

Neurofisiodol emulgel na periferní neuropatie 40 ml

Sleva
Značka: Ozonidy
–12 %
vyr 9401 neurofisiodol
–12 % 349 Kč / ks
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Inovativní zdravotnický prostředek snižující bolest, pocit mravenčení, svědění a brnění nejen při kožních problémech.

Pro lokální ošetření periferní neuropatie a neuralgie. 

Působí také proti svalové atrofii, zlepšuje funkce svalů a nervů. 100% přírodní složení.

 

TIP mámy Míši:

U soustavného svědění, brnění a mravenčení bez projevů atopického ekzému, tento emugel je příjemný kamarád.

Utiší rozbouřené nervové zakončení v kůži a tím sníží míru škrábání z neurózního hlediska.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inovativní zdravotnický prostředek na bázi ozonidů s patentovanou složkou OzoilE®.

Pro lokální ošetření periferní neuropatie a neuralgie. Snižuje bolest, pocit mravenčení, svědění a brnění. Působí proti svalové atrofii, zlepšuje funkce svalů a nervů. 100% přírodní složení.

 

NEUROFISIODOL® emulgel je vysoce účinný 100% přírodní zdravotnický prostředek na periferní neuropatie a neuralgie (bolestí způsobené postižením nervů).

Účinná a přírodní alternativa syntetických lokálních protizánětlivých a analgetických léků a přípravků. Je praktický a snadno použitelný.

NEUROFISIODOL® obsahuje patentovanou složku OzoilE®, která je unikátní kombinací ozonu a vysoce kvalitního extra panenského olivového oleje.

 

K ČEMU JE URČEN?

NEUROFISIODOL® je určen pro lokální použití v případě periferní neuropatie a neuralgie různé etiologie. Snižuje pocit bolesti, svědění, mravenčení a brnění. Přispívá k regeneraci nervosvalové funkce a působí proti svalové atrofii.

 

JAK POUŽÍVAT?

K zevnímu lokálnímu použití. Přípravek aplikujte přímo na postiženou oblast a masírujte, až se úplně vstřebá. Nepoužívejte na poraněnou kůži. Denní frekvence aplikace a celková doba léčby závisí na intenzitě potíží. Přípravek se doporučuje používat dvakrát denně. Neaplikujte na sliznici.

  

CO JE NEUROPATIE?

Periferní neuropatie je postižení kterékoliv části periferního nervového systému. Jedná se o onemocnění, s nímž k neurologovi míří lidé nejčastěji. Častými projevy onemocnění jsou svalová slabost, snížená citlivost a bolest až křeče svalů, které postihují především ruce a nohy, ale mohou postihnout i jiné části těla v závislosti na zasaženém nervu nebo nervech.

 

POŠKOZENÍ JEDNOHO NERVU NEBO CELÉHO SVAZKU?

Neuropatie znamená postižení nervů. Neuropatie můžeme rozdělit podle toho, zda postihují nervy, které mají na starost vedení citlivosti a zajištění pohyblivosti svalů (periferní neuropatie) nebo nervy, které se starají o vnitřní orgány (autonomní neuropatie).

Mononeuropatie.  Je-li postižen jeden nerv, mluvíme o mononeuropatii, Jejich nejčastější příčinou je mechanické poranění nebo útlak (např. syndrom karpálního tunelu), méně často vaskulitidy nebo útlak tumorem.

Mnohočetná mononeuropatie. V tomto případě se jedná o místní poškození několika různých nervů, která mohou vzniknout zároveň nebo jedno po druhém. Postupným vývojem mohou splývat a imitovat polyneuropatie. Tento typ je často vyvolán například revmatoidní artritidou, cukrovkou nebo virovými onemocněními či vaskulitidou.

Polyneuropatie. Zde dochází k poškození mnoha nervových vláken. Nejčastěji se polyneuropatie začíná projevovat na dolních končetinách brněním a změnami citlivosti. Postupně se přidává svalová slabost, která může vést až k poruchám chůze a stání. U většiny polyneuropatií dochází i k poškození vegetativních vláken, což se může projevovat například změnami pocení, poruchami trávicího (zácpa nebo průjmy) a urogenitálního systému (zadržování moči nebo naopak její neudržení, sexuální poruchy) či poruchami srdečně-cévního systému (ortostatická hypotenze, tj. krátkodobé snížení tlaku způsobené změnou polohy z leže do stoje). Postižení nervových svazků (plexopatie).

Z nervových svazků bývá nejčastěji zasažena pažní pleteň mechanickým poraněním (např. při autonehodách). Chirurgická léčba těchto poranění bývá komplikovaná a s nejistým výsledkem. Dále bývá pažní pletenec poškozen ionizačním zářením, např. 30 let po ozáření karcinomu prsu. Může dojít i k postižení bederní pleteně, a to v rámci cukrovky.

Postižení nervových svazků (plexopatie). Z nervových svazků bývá nejčastěji zasažena pažní pleteň v důsledku mechanického poranění (např. při autonehodách). Chirurgická léčba těchto poranění bývá komplikovaná a s nejistým výsledkem. Dále bývá pažní pletenec poškozen ionizačním zářením, např. po ozářování pro karcinomu prsu. Méně časté je postižení bederní pleteně, např. v rámci cukrovky.

 

CO JE NEURALGIE?

Neuralgie je pojem – odborný název pro bolest nervů, respektive pro bolest, která se šíří v tzv. inervační oblasti toho kterého postiženého nervu.

Rizikovými faktory vzniku neuropatické bolesti může být například dlouhodobě neléčený nebo špatně kompenzovaný diabetes, ateroskleróza (postižení malých cév, které nervy vyživují), nedostatek vitaminu B12, intoxikace (rtutí, olovem, alkoholem),  HIV infekce, borelióza nebo pásový opar, úraz.

 

INSTRUKCE

Neužívejte vnitřně a uchovávejte mimo dosah dětí. Nepoužívejte po vypršení exspirace. Nepoužívejte, pokud je balení poškozené. Přípravek by neměl být používán v případě známé přecitlivělosti na extrakt z čili papriky. Po použití důkladně opláchněte ruce vodou. Nejsou známy případy vedlejších účinků či alergických projevů. Pokud by nastaly, přerušte používání přípravku a obraťte se na svého lékaře.

 

PREVENCE

U rizikových pacientů je doporučená konzumace vitaminů skupiny B (zejména vitaminu B12), přísun kalcia, kyseliny alfa-lipoová, která působí jako antioxidant a má na nervová vlákna pozitivní účinky, vitamín E a Gingko biloba, jež zlepšují prokrvení. U diabetiků správná kompenzace hladiny cukru v krvi. 

 

 

100% PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ

OzoilE® (patentovaná složka – stabilní ozonidy s vitamin E acetátem)

Extrakt z květů arniky horské – má analgetický účinek. Urychluje vstřebávání modřin a krevních podlitin, snižuje otok. Pomáhá svalovému uvolnění.

Capsicum Annuum ( výtažek z čili papriky) –  má analgetický a protizánětlivý účinek. Snižuje mediátory zánětu a zlepšuje funkci svalů.

Harpagofyt (Čertův spár) – má protizánětlivý, analgetický účinek. Snižuje mediátory zánětu. Zlepšuje pohyblivost svalů a kloubů.

Výtažek z listů černého rybízu – posiluje cévní stěnu, zmírňuje otok. Je definován jako přirozený “kortizon”, má protizánětlivý účinek. Urychluje tvorbu buněk.

ARGININ, VALIN, ISOLEUCIN, LEUCIN – zlepšují svalové napětí a působí proti atrofii svalů.

GLUTAMIN – Inhibiční účinek periferního neuro – přenosu.

KYSELINA LIPOOVÁ – působí proti oxidačním degenerativním procesům.

PANTENOL – má protizánětlivé působení. Podporuje obnovu a správnou funkci myelinových obalů nervových vláken.

 

Obsah balení 40 ml.

Země původu - Itálie

Zdravotnický prostředek. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. 

BEZ LEPKU – BEZ BARVIV – BEZ ALERGENŮ

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz