Seboroická dermatitida
Seboroickou dermatitidu často mají děti v kojeneckém věku, ale může nastat i během celého života.
Někdy není snadné seboreu diagnostikovat, protože příznaky se kryjí s jinými kožními onemocněními, jako např. způsobených alergií, atopickým ekzémem nebo lupénkou.
Seborea se objevuje postupně, většinou jsou prvními příznaky odlupující se šupiny kůže nejčastěji kdekoliv v oblasti skalpu (v místě měkké fontanely), za ušima, na tváři a v oblastech, kde se přehýbá kůže. Šupiny mívají žlutou, bílou nebo našedlou barvu.
Ve vážnějších případech se pak mohou nažloutlé až načervenalé šupiny objevovat podél vlasů, za ušima, v ušním kanálku, na obočí, na nose a jeho okolí, na trupu a na horní části zad.
-> Často je způsobená zvýšenou činností mazových žláz s nadprodukcí kožního mazu - vlivem nerovnováhy hormonů v těle.
-> Stanou se tak živnou půdou pro přemnožení kvasinek rodu Malassezia, které jsou běžnou součástí kožní mikroflóry. Osidlují především oblasti s větším počtem mazových žláz. Jejich snížení v postižených oblastech vede ke zmírnění symptomů.
Proto je i u seborei vhodné podobné opatření jako u přemnožené běžné kvasinky při kvasinkové infekci.
Nejprodávanější
Značky

Rychlo konzultace či následná konzultace po té individuální. Rádi byste zkonzultovali výběr kosmetiky pro daný projev Vašeho dítěte, či výsledky od odborníků? To je přesně ono....