Seboroická dermatitida
Seboroickou dermatitidu často mají děti v kojeneckém věku, ale může nastat i během celého života.
Někdy není snadné seboreu diagnostikovat, protože příznaky se kryjí s jinými kožními onemocněními, jako např. způsobených alergií, atopickým ekzémem nebo lupénkou.
Seborea se objevuje postupně, většinou jsou prvními příznaky odlupující se šupiny kůže nejčastěji kdekoliv v oblasti skalpu (v místě měkké fontanely), za ušima, na tváři a v oblastech, kde se přehýbá kůže. Šupiny mívají žlutou, bílou nebo našedlou barvu.
Ve vážnějších případech se pak mohou nažloutlé až načervenalé šupiny objevovat podél vlasů, za ušima, v ušním kanálku, na obočí, na nose a jeho okolí, na trupu a na horní části zad.
-> Často je způsobená zvýšenou činností mazových žláz s nadprodukcí kožního mazu - vlivem nerovnováhy hormonů v těle.
-> Stanou se tak živnou půdou pro přemnožení kvasinek rodu Malassezia, které jsou běžnou součástí kožní mikroflóry. Osidlují především oblasti s větším počtem mazových žláz. Jejich snížení v postižených oblastech vede ke zmírnění symptomů.
Proto je i u seborei vhodné podobné opatření jako u přemnožené běžné kvasinky při kvasinkové infekci.
Nejprodávanější
Značky
Mýdlo vhodné na ekzém, psoriázu a problematickou pokožku BENEFITY: velmi šetrně čistí bez extrémního odmaštění kůže, zmírňuje podráždění a vysušování, účinně relipiduje a...
Kambrický modrý jíl se vyznačuje výjimečnou zpevňující schopností, podporuje mikrocirkulaci pokožky a tím její okysličení. Pomáhá tak ke zjemnění, čistí,...